Soma Yörükler Derneği ve Özel Vefa

Soma’nın nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan yörüklerin en büyük sivil toplum oluşumu olan Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ( Yörükler Derneği ) ile Özel Vefa Hastanesi arasında imzalanan protokole göre; Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ( Yörükler Derneği ) üyeleri ve 1. Derece yakınları ( eş, çocuk, anne, baba ) artık bundan böyle Özel Vefa Hastanesi’nden alacakları sağlık hizmetlerinden indirimli olarak faydalanabilecekler.

Özel Vefa Hastanesi tarafından yapılan açıklamaya göre “Bu protokolün yapılması için büyük çaba sarf eden Başkan Ferhat Akgöz olmak üzere tüm Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ( Yörükler Derneği )’nin yönetimine teşekkür ederiz. Özel Vefa Hastanesi olarak, ilçemiz nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan Yörüklere ve 1. dereceden yakınlarına ( eş, çocuk, anne, baba ) kaliteli sağlık hizmeti vermek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve artık bundan böyle hastanemizden alacakları hizmetlerden belli bir oranda indirimli olarak yararlanacaklar” denildi.

Yapılan imza töreninde, Soma Balıkesir Yöreleri Ertuğrul Gazi Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ( Yörükler Derneği ) adına konuşan Başkan Ferhat Akgöz; “ Çok kısa bir süre önce seçilen dernek yönetimimizi ve yörükleri unutmayan, bizi destekleyen Özel Vefa Hastanesi’nin yönetimine şükranlarımızı bir borç biliriz…” dedi.

Ayrıca “Soma Belediyesi ve Özel Vefa Hastanesi işbirliği ile düzenlenen “ Sağlıklı Günler Seminerleri” nin devam ettiğini; bu doğrultuda 28 Ocak 2012 Cumartesi günü Saat 14.30’da

Soma Belediyesi 5. Kat Meclis Toplantı Salonu’nda, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Zeynep Çınar’ın “ Hava Kirliliği ve Sigaranın Zararları” konulu seminerine tüm halkımız davetlidir” denildi.