Şehir meydanında kıl çadır kurup yörelerini tanıttılar

Denizli’nin Buldan, Serinhisar, Yatağan, Yeşilyuva, Kızılcabölük, Nikfer (Konak), Kızılca, Sarayköy ve Beyağaç belediyeleri, Bayramyeri Meydanı’nda kıl çadır kurup yörelerini tanıttı.

Haber: Şehir meydanında kıl çadır kurup yörelerini tanıttılar
Denizli’nin Buldan, Serinhisar, Yatağan, Yeşilyuva, Kızılcabölük, Nikfer (Konak), Kızılca, Sarayköy ve Beyağaç belediyeleri, Bayramyeri Meydanı’nda kıl çadır kurup yörelerini tanıttı.

15-22 Nisan arasında kutlanacak Turizm Haftası başladı. Kutlama komisyonu üyelerinin Vali Hasan Canpolat ve Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi’yi ziyaretinden sonra Bayramyeri’nde düzenlenen törenle hafta faaliyetleri başladı.


Kutlama törenine Vali Canpolat’ın yanısıra Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Başkan Zeybekçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cemal Temizöz, Denizli Ticaret Borsası Başkanı (DTB) İbrahim Tefenlili, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Turizm ve Otelciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Şeref Karakan, törende yaptığı konuşmada turistlerin bir gece konakladığını, turizmden daha çok gelir elde edilmesi için daha çok kalmalarının sağlanması gerektiğini söyledi. Karahan, “Konaklama süresinin uzatılması için Pamukkale ve Karahayıt bölgesindeki Termal suyu en iyi şekilde kullanmalıyız. Pamukkale’nin şimdiye kadar hep travertenleri ön plana çıkarıldı” dedi.

Başkan Zeybekçi ise Denizli’nin dünyanın en güzel sahillerine uzaklığının 3-4 saat olduğunu ifade ederek, “Bunun yanında Termal Kaynaklar, Pamukkale ve antik şehirlere sahip olan Denizli, bu imkanları en iyi şekilde kullanmalıdır. Turistlerin Bayramyeri ve Kaleiçi’ne de uğramasını sağlamalıyız. Turistlerin zaman ve para harcayabileceği mekânları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Bayramyeri’ni tekrar düzenledik ve Kaleiçi surlarını meydana çıkardık.” şeklinde konuştu. Vali Canpolat da Zeybekçi’nin sözlerine katıldığını, bir şehrin meydanları, kaleleri ve görülmesi gereken yerleri ortadan kalkmışsa oraya şehir denemeyeceğini anlattı. Canpolat, “Bir şehirde kutlama olacaksa, meydanında olur ve Denizli’de orası Bayramyeri’dir. Bu meydanı tekrar Denizli’ye kazandıran belediyemizi kutluyorum. Ayrıca ecdadımızın miraslarının tekrar ortaya çıkarılması da çok önemli bir çalışma. Denizli’ye gelen 1 milyon 500 bin turistin, şehir merkezini de ziyaret etmesini istiyoruz.” dedi. Pamukkale ve Karahayıt bölgesinde önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Canpolat, “Yabancıların yanısıra kendi insanlarımızın da Pamukkale’yi ve Ören yerini ziyaret etmesini istiyoruz. Pamukkale’ye girişler, insanlarımıza pahalı geliyor. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bir yazı yazarak düzenleme istedik” diye konuştu.

Daha sonra Denizli Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri halk Oyunları, Akköy Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ise turizm hizmetleri konulu gösterileri sundu. Ozan Nihat Sönmez de türküleriyle törene renk kattı. Ardından turizm alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı DENTUROD Başkanı Karakan, İsmail İyilikçi, Fikret Kocaman, Ali Bayram ve Akköy Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Şahin Taşkın’a, Vali Canpolat ve Başkan Zeybekci tarafından plaket verildi. Son olarak Canpolat ve protokol üyeleri, Bayramyeri’ndeki belediye standlarını açarak incelemelerde bulundu ve sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Standlar, pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.