Kıl Çadırda Kermes

Halk Eğitim Merkezi ve ÇATOM’un Ortak Düzenlediği Kermes Büyük İlgi Gördü.

Şırnak’ın Kato Dağı eteğinde bulunan Beytüşşebap İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi ve Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM)’un ortak düzenlediği kermes büyük ilgi gördü.
Kato Dağı eteklerinade bulunan Beytüşşebap İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi ile ÇATOM’un halk günü adı altında Hükümet Konağı bahçesinde kermes düzenledi. Kermese katılan Kaymakam Soner Karataşoğlu, Bdp’li Belediye Başkanı Yusuf Temel, Cumhuriyet Savcısı Zafen Salan, Taktik Alay Komutanı Albay Alpaslan Kaus, Emniyet Amiri Rıza Kara ile birlikte kıl çadırda yer sofrasında yemek yedi. Genç kızlar rengarenk yöre elbisesi giydiği kermeste, öğrencilerin daha önce hazırladıkları skeç ve tiyatro gösterilerini oynadığı kermes, panayır havasında geçti.


Protokol üyeleri satılan yöresel yemekleri ücret karşılığında alarak, kıl çadırda yer sofrasında birlikte yedi. Halk Eğitim Merkezi ve ÇATOM öğrencileri hazırladıkları inci boncuk, kilim ve el işi malzemeleri pazarlamaya çalıştı. Kaymakam Karataşoğlu, kermeste emeği geçen halk eğitim merkezi ve ÇATOM yöneticilerine teşekkür etti.