Kıl Çadırların Düşü Hakkında Merak Ettikleriniz

Bu yazımızda Kocaeli’nin Büyük Komutanı Gazi Akça Koca anısına yapılan tiyatro gösterisi “Kıl Çadırların Düşü” “Kıl Çadırlardan Cihan İmparatorluğuna” adlı oyunun farklı çevrelerden aldığı değerli yorum ve haberlere yer vereceğiz.

kıl çadırların düşü

Öncellikle gazete haberi :

KIL ÇADIRLARININ DÜŞÜ’NE İZLEYİCİLERDEN TAM NOT – Kocaeli’ye adını veren büyük komutan Gazi Akçakoca’nın anısına oynanan Kıl Çadırların Düşü izleyici ile buluştu.

TV41 haber sitesinde:

Kıl Çadırların Düşü izleyiciden tam not aldı – Kocaeli’ye adını veren büyük komutan Gazi Akçakoca unutulmadı ve bu yıl “Akçakoca” yılı olarak adlandırıldı.

Kocaeli Manşet İnternet Sitesinde:

“Kıl Çadırların Düşü” 2 Mayıs’ta sahnede – KIL ÇADIRLARDAN CİHAN İMPARATORLUĞUNA – Bu yılın “Akçakoca Yılı” olarak kutlanması ve Kocaeli’ye adını veren büyük komutan Gazi Akçakoca’nın anısını gelecek nesillere aktarmak amacıyla A. Kadir Bozkurt tarafından kaleme alınan “Kıl Çadırların Düşü” isimli tiyatro oyunu, 02 Mayıs Cuma saat 20.00’de Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM)’nde perdelerini açacak.

Bizim Kocaeli sitesinde:

kıl çadırlarının düşü‘Akçakoca Yılı’ nedeniyle Kocaeli’ye adını veren Gazi Akça Koca’nın anısına Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ‘Kıl Çadırlarının Düşü’ isimli oyunun galası Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

Haberler.com adlı sitede:

kıl çadırlarının düşü oyuncularıKıl Çadırlarının Düşü’ne İzleyicilerden Tam Not – Kocaeli’ye adını veren büyük komutan Gazi Akçakoca’nın anısına oynanan Kıl Çadırların Düşü izleyici ile buluştu.

şeklinde yer alan haberler ve yorumlarla kanıtlandığı üzere bu tiyatro oyununa büyük bir ilgi vardı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Başta A. Kadir Bozkurt olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Veysel Sami Berikan’a özellikle teşekkürler. Zengin görsel motiflerin yanı sıra; geniş oyuncu ve dansçı kadrosuyla dikkat çeken oyunun yönetmen yardımcılıklarında Ahmet Yasar Özveri ve Ferdi Yıldız bulunuyor. “Kıl Çadırların Düşü”nde Ahmet Yaşar Özveri, Aslı Yigit, Ferdi Yıldiz, Mehmet Beyazıt, Numan Ertuğrul Uzunsoy, Nuri Karadeniz, Nursel Çeliktürk, Sarper Saydam, Sonnur Şahin, Şafak Karaali, Talha Kaya, Ufuk Aşar ve Zeynep Ozan rol alıyor. Oyunun dansçı kadrosu ise Betül Demir, Beyzanur Boyuktaş, Doğa Demir, Ersin Saraç, Gulçin Canet Bakal, Mustafa Said Arol, Onur Salar, Sefa Yıldırım, Seyit Sercan Çelik, Sümeyye Boyuktaş, Yasin Demir ve Yusuf Ozan Ergüneş’ten oluşuyor.