Portatif ev

Covid-19 Korona Pandemisi ve Kıl Çadır

Kovid-19 Korona pandemisi başlangıcından bu yana tüm sektörleri etkilediği gibi, konaklamaların düğün salonlarının kafe ve restoranların dekorasyon ve sıfırdan kurulumunda kullanılan keçi kılı ilke dokunmuş iplerden örülen bezden yapılan “kıl çadır” prefabrik yapılarını da etkilemiştir.

Kıl çadırlar

Kıl çadırı bildiğiniz gibi portatif bina şeklinde kurulabilen bir yöntemdir. “Osmanlı Yörük Çadırı” Olarak bu sektörde yıllardır hizmet vermekteyiz. Kıl çadırdan yapılan ürünleri kıl çadır ürünleri sayfamızda inceleyebilirsiniz. Bu işte güven ve özveri en önemli iki faktör. Bu konuda müşterilerimizin de bize desteği sayesinde bugüne kadar birbirinden değerli bir çok projeyi üstlendik. Başladığımız her projeyi sonuna kadar getirip bitirdik.

Kıl çadır otağ

Otağ yörük çadırı

Korona pandemi sürecinde alışkanlıklarımız da değişti. Artık eğlence veya tatil anlamında daha sakin toplu kalabalık olmayan yöntemleri tercih eder olduk. Düğün salonları kısa süreli bir aktivite sonrasında yeniden kısıtlandı ve bir çok işletme de eski alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda kaldı. Bu noktada kıl çadır üreticisi olarak biz de daha yeni tarzda ürünler geliştirmek ve işletmelerin isteği doğrultusunda daha ferah ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz. Özellikle bungalov tarzı tatil alanları ya da açık alan kafe restoran gibi işletmeler artık kıl çadırını daha çok tercih eder hale geldi.

Hepimizin zor zamanlar geçirdiği bu dönemde kalite ve özveriden tavla vermeden hala yeni konaklama alanları kafeler, restoranlar ve portatif prefabrik evler inşa ediyoruz. Prefabrik ev modellerimizi kıl çadır resimleri bölümünden inceleyebilirsiniz. Umarız bu dönemi en sağlıklı biçimde atlatır ve eski güzel günlerimize yeniden döneriz. Allah hayırlı işler, bereketli kazançlar nasip etsin.

 

Yeni Bir Web Site, Yeni Ürünler, Yeni Kıl Çadır Modelleri, Düğün Salonları, Yepyeni Bir Tasarım İncelemelisiniz

 

 

Yeni web sitemizi incelemelisiniz…

www.osmanlikilcadir.com

Kıl çadır düğün salonu, cafe (kafe), restaurant (restoran), konaklama, kamelya ve bir çok kurulumda sizlerle otantik ve nostaljik yepyeni fikirlerle yaratıcı projeler çıkarabiliriz. Yukarıdaki linkten web sitemizi inceleyip yeni ürünlerimizi, modellerimizi, düğün salonları,  kafeler, restoranlar ve bir çok işlerimize göz atabilirsiniz…

Kıl çadırının avantajlarını saymak gerekirse;

 • Kıl çadır sıcak ve soğuktan etkilenmez.
 • Kıl çadır maliyet olarak uygundur.
 • Kıl çadırı sağlıklı ve sağlamdır.
 • Kıl çadırı ile yapılmış mekanlar çekicidir.
 • Şark köşesi için uygundur.
 • Osmanlı  tarzı mekanların bahçesinde kullanılabilir.
 • Otantik cafe (kafe) ve restaurant (restoran) için en uygun seçimdir.
 • Farklı renk seçenekleri mevcuttur.

 

kıl çadırlar

Kıl Çadırın En Güzel Detayı

Kıl çadırı kurulumuna başlarken öncelikle demir profil üzerine iskelet kuruyoruz. Daha sonra ise demir profilleri müşterimizin isteği üzerine yine çadır malzememiz ile gizleme işlemini yapıyoruz. Böylelikle içeri girildiğinde bir demir yığını değil güzel ve hoş bir görünüm yaratıyoruz sizler için.

Müşterilerimiz zaten yaptığımız emeği güzelliği gördükten sonra kesinlikle onlarda demir profilleri görmek istemiyorlar. Kafanıza takılan bir soru olursa ister mail üzerinden isterse telefon numaramız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz…

Yaptığımız İşlemleri Sizlere Sunuyorum…

Sıkça Sorulan Sorular ;

 • Kıl Çadırından Nasıl Bir Mekan Yaratabilirim ?
 • Kıl Çadırından Düğün Salonu Olur mu ?
 • Kıl Çadırı Yaptırmanın Maliyeti Ne Kadar Olur ?
 • Kıl Çadırını Ne Kadar Büyüklükte Yaptırabilirim ?
 • Kıl Çadırı Kışları Sıcak Yazları Soğuğu İçeri Alır Mı ?

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Katılımı ile Kıl Çadır

Malazgirt Zaferi’nin 946’ıncı yıldönümü sebebiyle Muş’un Malazgirt ilçesinde yapılacak olan kutlamalar öncesinde 8 adet kıl çadır kuruluyor. Kutlamalara Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da katılıyor. Pamir Derneği ve Okçular Vakfı ile birlikte düzenlenen etkinliğe Malazgirt Kaymakamı Sayın Soner Kırlı da destek veriyor. Kıl çadırların özelliklerinden de bahsediliyor. Kıl çadırlarını atalarımızın dinlenmek için kullandığı, savaş ve konaklama zamanlarında çok işe yaradığı anlatılıyor. Bu çadırların tamamı el yapımı ve uzun süren uğraşlar sonucu yapılıyor.

Emeği geçen herkese başarılar dileriz. Umarız yaşatmaya çalıştığımız bu ata mesleğini tanıtmak için birçok yerli ve milli kutlamalarımızda kıl çadırının kullanımını görmek bize nasip olur.

Kıl çadırının farklı kullanımlarını da burada inceleyebilirsiniz.

 

Bizi Arayın