Yörük Kıl Çadırdan Restoran Kafe

Sizlerle yörük kıl çadırından yapılmış restoran kafe örneğini paylaşmaktan gurur duyarız.

kıl çadırdan restoran kafe, gözleme evleri, dinlenme çadırları, kamelyalar, bahçe evleri oluşturabilirsiniz.

Keçi Kıl Çadır (Yörük Çadırı) İle Yapabilecekleriniz Nelerdir?

OSMANLI YÖRÜK ÇADIRI
Geçmişten Gelen Esenlik

KIL ÇADIR HAKKINDA

Türkler, Orta Asya’da yaşadıkları tarihin en eski dönemlerinden bu yana binlerce yıldır çadırlarıyla bilinirler. Bu konuda pek çok araştırmaya da konu olan Türk çadırları, su geçirmez oluşları, ısı yalıtımı ve eskimemesi gibi pek çok özellikleriyle dünya bilim literatürüne geçmiş ve araştırmacıların merak konusu olmuş durumda. Özellikle Osmanlı’nın en görkemli yıllarında padişahların sefere çıktıklarında kullandıkları devasa otağlarla Avrupalıların hayranlığını kazanan kıl çadırlar, son yıllarda bir çok mekanı süsleyen bir dekorasyon malzemesi olmuştur.

Niçin Kıl Çadırını Kullanmalıyız?

  • Yazın serin kışın sıcak tutma özelliği vardır.
  • Zararlı hayvanları, akrep ve yılanları uzak tutar.
  • Her türlü hava şartlarına uygundur.
  • Hava sirkülasyonu yarattığı için sağlıklıdır. 
  • Estetik ve nostaljik görünümü vardır.
  • Çok amaçlıdır, her türlü mekana uygulanabilir.

BAŞLICA ÇADIR TİPLERİMİZ VE KURULUMUNU YAPTIĞIMIZ ALANLAR


RESTORAN-KAFE ÇADIRI


kıl çadır kafe restoran
Restoran Kafe ÇadırıRestoran veya kafe sahibiyseniz kıl çadırı sayesinde mekanınıza farklı , dikkat çekici bir görünüm kazandırabilirsiniz.


HALI SAHA ÇADIRI


halı saha kaplama örtme
Halı Saha Çadırı


Halı sahanızı kıl çadırı ile örterek her türlü hava şartlarına uygun sağlıklı ve farklı bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz.

GÖZLEME ÇADIRI


gözleme için mekan
Gözleme ÇadırıHerkesin uğrak yeri olan dinlenme tesislerinde veya yol kenarındaki mekanlarda kıl çadırını kullanarak farklılık yaratabilirsiniz.


PAZAR YERİ ÇADIRI

pazaryeri kıl çadır
Pazaryeri ÇadırıPanayır ve fuar alanlarında her türde ürününüzü değişik modellerdeki kıl çadırlar altında sergileyebilirsiniz.
ŞARK KÖŞESİ ÇADIRI

şark köşesi süsleme
Şark Köşesi Çadırı
Nostaljik ortamlarınızı kıl çadırı yardımıyla daha etkileyici ve ferah bir hale getirebilirsiniz.

KONAKLAMA-DİNLENME ÇADIRI

konaklama dinlenme çadır mekan
Konaklama Dinlenme ÇadırıTarlanızda, yazlığınızda, evinizin bahçesinde estetik ve rahat bir gölgelik veya dinlenme yeri oluşturabilirsiniz. 

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN KIL ÇADIRDA YEMEK YEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam’da kıl çadırda eşi Emine Erdoğan ile yemek yedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı öncesinde Asya Termal Otel’in yakınındaki Kıl Çadır’a uğrayarak gözleme yedi. Kıl Çadır Restoran’da eşi Emine Erdoğan ile birlikte yarım saatten fazla kalan Başbakan Erdoğan, ayrıca restoranda bulunanlarla da sohbet etti.

başbakan kıl çadır

 Asya Termal Otel’in yakınında bulunan kıl çadıra eşi ile birlikte giden Başbakan Erdoğan burada sunulan yemeklerin ardından, restoran sahibi ve diğer kişilerle sohbet etti.

 Başbakan Erdoğan’ın kıl çadırı ziyareti sırasında burada bulunan sınıf öğretmeni Osman Demirel de Başbakan Erdoğan’a sazıyla türkü ziyafeti sundu. Başbakan Erdoğan’a Kızılcahamam yöresine ait “Meşeler Gövermiş” isimli türküyü çaldığını ve söylediğini ifade eden Osman Demirel, “Dünyaca sevilen bir insanı yakından görmüş olduk” dedi. Başbakan Erdoğan’ın çalınan türküyü can kulağıyla dinlediğini ve sonra da alkışladığını belirten Osman Demirel, “Başbakanımız hafif hafif mırıldandı gibi oldu” dedi. Kıl çadırdaki aileyle fotoğraflar çektiren ve sohbet eden Erdoğan, ayrıca çadırda bulunan çocuklara da oyuncak araba hediye etti.

 Kıl çadırda ayrıca türkü ziyafeti de verildi. Sunulan yemekleri çok beğendiğini söyleyen Başbakan Erdoğan sonrasında kampın gerçekleşeceği Termal Otele geçti.

kıl çadır restoran
kaynak: http://www.iha.com.tr

Bizi Arayın