Otağ Tip Çadırları Kıl Çadır (Yörük Çadırı) ile İnşa Etmek Mümkün

Otağ çadırları bir çok mekanda görmeniz mümkün. Otağ çadırları değişik malzemelerle yapılabiliyor. Genellikle kafe restoran gibi mekanların bahçelerinde karşılaşabileceğiniz otağ çadırlarını biz keçi kılından yapılmış yörük çadırlarımız ile inşa ediyoruz. Otağ çadırların en büyük özelliği gösterişli ve eskiye ait bir görüntü sunması. Tarihimizi ve kültürümüzü yansıtan bir görünüme sahip olan bu çadırlar otantik bir mekan yaratmanıza imkan sağlayacaktır. Peki kıl çadır ile yaptığımız otağ çadırların avantajları neler? İşte onlardan bazıları:

  • Kıl çadırdan yapılan otağ çadırları, otantik bir ortam yaratır.
  • Bu Çadırlar ister yazın ister kışın kullanılabilir.
  • Kıl çadırlar yanmaya karşı dayanıklıdır.
  • Keçi kıl çadırı tek kat olarak kurulursa, içerisi hava alır.
  • Kurulan çadırlar uzun süre dayanıklılığını korur.
  • Kafe ve restoran dekorasyonu için çok uygundur.
  • Fiyatları çoğu çadır sistemine göre hesaplıdır.


Bazı otağ tip yörük çadırları örnekleri:

Çadırlarımızın yapılışı ile ilgili bir videoyu da burada izleyebilirsiniz. 


İlginiz için teşekkürler.İyi günler.Kışlık Çadır Uygulamalarında Kıl Çadır Tercih Edilebilir

 

Osmanlı Yörük Çadırı kışın kullanmak üzere kıl çadırlar üretiyor

Kış için hazırlıklar devam ediyor. Çoğu işletme (kafe-restoran-lokanta) sahibi bahçe düzenlemesi için veya açık alanların kapatılması için çözümler arıyor.

yazlık çadır


Kimi şeffaf kaplama brandaları tercih ederken kimileri de farklı ve nostaljik ve otantik görünümlü kaplamaları kullanmayı seçiyor.kışlık çadır

 İşte bu yüzden kıl çadır (yörük çadırı, otağ çadır) en çok kullanılan çadır olarak karşımıza çıkıyor. Hem güzel görünümü, hem sağlamlığı hem de su geçirmeyen özellikleriyle keçi kılı çadır uygulamaları en çok tercih edilen çadırların başında geliyor. 

kışlık çatı için kıl çadır

Çeşitli ve uzun yöntemlerle elde edilen yörük çadırlarının kullanım alanı sadece ülkemizle de sınırlı değil; özellikle Sudi Arabistan ve diğer Orta Doğu ülkelerinde yazlık ve gölgelik amaçlı kullanılan kıl çadırları hem yazın hem kışın çok amaçlı kullanıma sahip. Çünkü kıl çadırı hem yazlık olarak çok sağlam ve gölgesi serin, hem de kışlık olarak dayanıklı ve su geçirmez olarak faydalanılan nadir çadır tiplerinden. Eğer kışlık çadırlar listesini hazırlıyorsanız kıl çadırını da listenize alabilirsiniz. 

Kışın keyfini doyasıya çıkarmak için keçi kılı çadırı tercih edin. Hepinize bol kazançlı hayırlı işler.

Kıl çadır çeşit ve desenleri
Kıl Çadırının Kullanım Amçaları
Osmanlı Yörük Çadırı iyi günler diler.

Kafe ve Restoran Dekorasyon Fikirleri – Çadır Modelleri

Bir kafeniz veya restoranınız mı var? Eğer cevabınız evet ise bu yazımızı mutlaka okuyun. Size kendi yaptığımız çadırların mekanızı nasıl güzelleştirdiğiniz anlatmaya çalışacağız.

Osmanlı Yörük Çadırı olarak keçi kılından imal edilmiş çadırların dekorasyon ve kurulumunu yapmaktayız. Keçi kılı çadırı hiç duymadıysanız sitemizi biraz inceleyerek kıl çadırının özelliklerini ve farklılığını görebilirsiniz. Keçi kılı birçok amaçla kullanılmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı çadır yapımıdır. Kafe ve restoranlar için kıl çadır vazgeçilmez bir dikkat çekici unsur haline gelmiştir. Mekanınıza nostaljik ve otantik bir görünüm vermek için keçi kılı çadırı kullanabilirsiniz. Bilgi almak için bizi çekinmeden arayabilirsiniz. Mekanlarınızı birlikte güzelleştirelim.

Osmanlı Yörük Çadırı olarak size en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Kıl çadırdan yapılmış kafe örneklerimizi aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz. Çoğu işletme sahibi firmamızı tercih ederek bizleri onurlandırmışlardır. Onlar yapılan işten memnun kaldılar, biz de yaptığımız her işte önce güven ve kalite ilkesiyle hareket ettik ve müşterilerimizi memnun etmeye gayret gösterdik. Kıl çadırdan kafeler ve restoranlar yaptık. Park ve bahçeleri kaliteli çadırlarımızla süsledik. Herkesin beğendiği ferah ortamlar yaratmak için elimizden geleni yaptık. İşletme mekanı sahiplerinin desteği ve fikirleriyle oluşturduğumuz ortamlardaki müşterilerin güler yüzü bizim en büyük kazancımız oldu. Bize destek olan ve kıl çadır yapımında bizi tercih eden tüm değerli müşterilerimize selam eder, işlerinde bol kazançlar dileriz. Hayırlı günler.

Kıl Çadır ve Yörük Çadırı ile Yapılmış Kafe ve Restoran Örnekleri

otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırı
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırları
otağ yörük çadırı
otağ yörük çadırları

 

YAZ SICAĞINDA KILDAN DOKUNMUŞ ÇADIRLAR GÖLGENİZ OLSUN


KIL ÇADIR DOKUMACILIK 

Kıl çadır dokumacılığı bizim işimiz. Çadır dokumacılık bir el sanatıdır. El dokuması ve fabrika dokuması ürünlerimiz mevcuttur. Kıl çadır dokunmuş halde size teslim edilir. Özenle dokunan çadırlarımız dayanıklı ve kalitelidir. Türklere Has Kıl Çadırları, Otağ, Oba Tipi Yörük Çadırıları, Kıl Çadır Dokumacılık Kıl Çadır keçi kılından imal edilir. Keçi kılı tamamen doğal bir üründür. Kıl Çadırı yapımında kullanılan keçi kılları; eğer el dokuma çadır seçilirse, hiçbir katkı maddesi içermez. Ancak makine üretimi ürünler tercih edilirse içerisinde sağlamlaştırıcı çok az yabancı maddeler içerebilir. Yörük çadırı olarak da adlandırılan kıl çadırı binlerce yıldır yörüklerin ve göçebelerin adeta evi ve yurdu olmuştur. Türklerin kullandığı otağ tipi çadırlar yine kıldan yapılmıştır. Aslında otağ çadırlarından kalan “otağ” ismi bugün “oda” olarak karşımıza çıkar. Obalarda kullanılan bu tip çadırlar günümüzde evimize kadar gelmiş görünüyor. Doğa dostu olması da aslında günümüzün en büyük dertlerinden biri olan çevre kirliliğinin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Kubbeli tip, Otağ tip , Oba Tip, Şemsiye Tipi Çadırları kıldan inşa etmek mümkün. Kıl çadırının kullanılması için mekan sınırlaması yok gibidir. Her türlü mekanda; park, bahçe, kafe, restoran ve otel bahçelerinde gölgelik ve görsellik amaçlı kullanılabilir. Osmanlı mekan dekorasyonu, türkmen çadırı, moğol çadırı düzenlemelerinde kıl çadır kullanılmakta. Kıl çadır dokumacılığı özellikle Ege Bölgesinde yaygınlaşmıştır. Kıl çadır dokuma hem el tezgahlarında hem de makinlerde yapılmaktadır. Dokumacılık sektöründe gittikçe ön plana çıkmaktadır kıl çadırları.KEÇİ KILINDAN ÇADIR

 Bizim ürünlerimiz keçi kılından yapılmaktadır. Keçi kılı çadır hem doğal hem dayanıklı hem de hesaplı oluşuyla dikkat çekmektedir. Yorum eklemek veya soru sormak için lütfen Tıklayın ve bize düşüncelerinizi bildirin. Kıl Çadır & Yörük Çadırı Kıl çadır; yörük çadırı, otağ çadırı, oba çadırı olarak adlandırılabiliyor. Kıl Çadır fiyatı uygundur. Kıl Çadır sağlıklıdır, doğaldır. Her modelde Yörük Çadırı, Kıl Çadırı, kıldan yapılmış her türlü çadır istekleriniz için bizi arayabilirsiniz. Kıl Çadır bir çok özelliğe sahiptir. El dokuması çadırlar ateşte yanmaz, klimatik özelliği vardır. Her mekana kolaylıkla uygulanabilir. Kafe, Restoran veya Otellerde, Evinizin bahçesinde, parklarda güvenle kullanabilirsiniz. Turistik amaçlı kullanımı gittikçe yaygınlaşmaktadır. Düşünmeyin bizi arayın ve detaylı bilgi alın. 

 GÖLGELİK ÇADIRLAR 

Kıl çadırlarını bahçenizde restoran ve kafelerinizde her türlü mekanınızda gölgeleme amaçlı kullanabilirsiniz. Kıl çadırı serin bir hava oluşturur. Size daha rahat bir ortam sunmak temel amacımızdır.

Bizi Arayın