Kışlık Çadır Uygulamalarında Kıl Çadır Tercih Edilebilir

 

Osmanlı Yörük Çadırı kışın kullanmak üzere kıl çadırlar üretiyor

Kış için hazırlıklar devam ediyor. Çoğu işletme (kafe-restoran-lokanta) sahibi bahçe düzenlemesi için veya açık alanların kapatılması için çözümler arıyor.

yazlık çadır


Kimi şeffaf kaplama brandaları tercih ederken kimileri de farklı ve nostaljik ve otantik görünümlü kaplamaları kullanmayı seçiyor.kışlık çadır

 İşte bu yüzden kıl çadır (yörük çadırı, otağ çadır) en çok kullanılan çadır olarak karşımıza çıkıyor. Hem güzel görünümü, hem sağlamlığı hem de su geçirmeyen özellikleriyle keçi kılı çadır uygulamaları en çok tercih edilen çadırların başında geliyor. 

kışlık çatı için kıl çadır

Çeşitli ve uzun yöntemlerle elde edilen yörük çadırlarının kullanım alanı sadece ülkemizle de sınırlı değil; özellikle Sudi Arabistan ve diğer Orta Doğu ülkelerinde yazlık ve gölgelik amaçlı kullanılan kıl çadırları hem yazın hem kışın çok amaçlı kullanıma sahip. Çünkü kıl çadırı hem yazlık olarak çok sağlam ve gölgesi serin, hem de kışlık olarak dayanıklı ve su geçirmez olarak faydalanılan nadir çadır tiplerinden. Eğer kışlık çadırlar listesini hazırlıyorsanız kıl çadırını da listenize alabilirsiniz. 

Kışın keyfini doyasıya çıkarmak için keçi kılı çadırı tercih edin. Hepinize bol kazançlı hayırlı işler.

Kıl çadır çeşit ve desenleri
Kıl Çadırının Kullanım Amçaları
Osmanlı Yörük Çadırı iyi günler diler.